İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Semtler
 3. Rumeli Kavağı Gezi Rehberi

Rumeli Kavağı Gezi Rehberi

Rumeli Kavağı

Rumeli Kavağı , İstanbul Boğazı’nın kuzeyinde Karadeniz’in çıkış noktasında bulunan Sarıyer ilçesine bağlı şirin bir semttir. Balığı, midyesi ve inciriyle ünlüdür. Burada yaşayan halkın büyük çoğunluğu Karadeniz’den göç eden insanlardan oluşmaktadır.

Rumeli Kavağı’nda Ne Yapılır ?

Rumeli Kavağı, küçük bir yer olması sebebiyle gezilecek çok bir yeri yok. Meydanda iskelenin hemen yanında bulunan çay bahçesinde oturup İstanbul’un tüm güzelliğini izleyip çayınızı, kahvenizi içebilirsiniz. Ayrıca İstanbul’un sahil semti olmasından dolayı sahil boyunca dizilmiş balık restoranlarına mutlaka uğramalısınız. Bunun yanında ayrıntılı Rumeli Kavağı Restoranları yazımızı da okumanızı tavsiye ederim.

Özellikle Rumeli Kavağı’nın girişinde bulunan Midyeciler Çarşısına uğramanızı öneririm.

Rumeli Kavağı
Rumeli Kavağı

Yaz aylarında yolunuz buraya düşerse eğer Altınkum, Elmaskum, Aile Plajı ve Askeri Plaj‘larından faydalanabilirsiniz. Rumeli Kavağı’nda Bulunan Plajlar yazı dizimizden daha ayrıntılı bilgi elde edebilirsiniz.

 

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Anadolu yakasından gelenler için

 • Kadıköy‘den Söğütlüçeşme‘den Metrobüs‘e binip Zincirlikuyu‘da inerek Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapınız. Metro ile Hacıosman son durakta indikten sonra otobüs duraklarının olduğu çıkıştan çıkarak duraktan 25A numaralı otobüse binerek son durakta indiğinizde Rumeli Kavağı’na ulaşabilirsiniz.

metrobusokm2ok25A


 • Üsküdar’dan Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Altunizade ‘de inip Metrobüs‘e aktarma yapınız. Metrobüs ile Zincirlikuyu‘da inerek Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapınız. Metro ile Hacıosman son durakta indikten sonra otobüs duraklarının olduğu çıkıştan çıkarak duraktan 25A numaralı otobüse binerek son durakta indiğinizde Rumeli Kavağı’na ulaşabilirsiniz.

m5okmetrobusokm2ok25A


 • Ümraniye‘den 522 numaralı otobüse binip Köprülü Kavşak durağında inerek Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapınız. Metro ile Hacıosman son durakta indikten sonra otobüs duraklarının olduğu çıkıştan çıkarak duraktan 25A numaralı otobüse binerek son durakta indiğinizde Rumeli Kavağı’na ulaşabilirsiniz.

metrobusokm2ok25A


 • KartalMaltepePendikTuzla taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Tavşantepe metrosuyla Ünalan istasyonunda inip Metrobüs‘e aktarma yapınız. Metrobüs ile Zincirlikuyu‘da inerek Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapınız. Metro ile Hacıosman son durakta indikten sonra otobüs duraklarının olduğu çıkıştan çıkarak duraktan 25A numaralı otobüse binerek son durakta indiğinizde Rumeli Kavağı’na ulaşabilirsiniz.

m4okmetrobusokm2ok25A

Avrupa yakasından gelenler için

 • BüyükçekmeceBeylikdüzüAvcılarKüçükçekmeceBahçelievlerMecidiyeköy taraflarından geliyorsanız herhangi bir metrobüs istasyonundan Metrobüs ile Zincirlikuyu‘da inerek Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapınız. Metro ile Hacıosman son durakta indikten sonra otobüs duraklarının olduğu çıkıştan çıkarak duraktan 25A numaralı otobüse binerek son durakta indiğinizde Rumeli Kavağı’na ulaşabilirsiniz.

metrobusokm2ok25A


 • BağcılarGüngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Zeytinburnu istasyonunda inerek Metrobüs‘e aktarma yapınız. Metrobüs ile Zincirlikuyu‘da inerek Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapınız. Metro ile Hacıosman son durakta indikten sonra otobüs duraklarının olduğu çıkıştan çıkarak duraktan 25A numaralı otobüse binerek son durakta indiğinizde Rumeli Kavağı’na ulaşabilirsiniz.

t1okmetrobusokm2ok25A


 • EsenlerBayrampaşa taraflarından geliyorsanız  Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Yenikapı‘da inerek Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapınız. Metro ile Hacıosman son durakta indikten sonra otobüs duraklarının olduğu çıkıştan çıkarak duraktan 25A numaralı otobüse binerek son durakta indiğinizde Rumeli Kavağı’na ulaşabilirsiniz.

m1aokm2ok25A


 • Taksim‘den Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Hacıosman son durakta indikten sonra otobüs duraklarının olduğu çıkıştan çıkarak duraktan 25A numaralı otobüse binerek son durakta indiğinizde Rumeli Kavağı’na ulaşabilirsiniz.
Yol Tarifi – Google Haritalar

Yorum Yap

Yorum Yap