İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Yaşam

İstanbul Boğaz Turu ve Fiyatları 2022

İstanbul Boğaz Turu
+ - 3

Tekne ile İstanbul Boğaz Turu  hakkında nereden kalkar, nereleri ziyaret eder, kalkış saatleri nedir fiyat bilgisi nedir ? Tüm bu soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

İstanbul’u ziyaret eden gerek yabancı ve yerli turistlerin gerçekleştirmekten en çok hoşlandıkları aktivitelerin başında elbette ki Tekneyle Boğaz Turu gelmekte. Zaten İstanbul’a kadar gelip İstanbul’u denizden izlememek haksızlık olur.

Yazımızda Neler Var?

Şehir Hatları İle Boğaz Turu

İstanbul Boğaz Turunun en az maliyetli olanı tabiki de Eminönü, Karaköy, Beşiktaş, Kadıköy, Üsküdar arasında çalışan İç Hatlar Vapuru ile ya da Üsküdar – Beşiktaş arasında çalışan motorlarla yapılanıdır.

İstanbul Boğaz Turu

Bunun yanında Şehir Hatların’nın nostaljik vapurlarını kullanarak da İstanbul Boğaz Turu’nun keyfini çıkarabilirsiniz. Şehir Hatları ile Kısa Boğaz Turu ve Uzun Boğaz Turu olmak üzere iki alternatif bulunmakta.

Şehir Hatları ile Güncel Boğaz Turu Saatlerini, Rotalarını ve Ücretlerini öğrenmek için https://www.sehirhatlari.istanbul/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Şehir Hatları İle Kısa İstanbul Boğaz Turu

İBB’ne bağlı şehir hatlarının gerçekleştirdiği Kısa boğaz turu Eminönü’den başlayarak Beşiktaş- Üsküdar hattında devam ederek Ortaköy’de mola verip daha sonra ters istikamette tekrar Eminönü’nde sona ermektedir. Hafta sonu ve tatil günlerinde çift yönlü olarak gerçekleşen Kısa boğaz turu gidiş dönüş ve molalarla ortalama 2 saat sürmektedir.

Kısa Boğaz Turu Ücreti 36 ₺, 12 yaş altına ise 16 ₺ ‘dir.

Şehir Hatları İle Uzun İstanbul Boğaz Turu

Dünyanın en güzel boğaz manzarasına sahip olan İstanbul, yüzyıllardan beri sahip olduğu nadir güzelliklerle dünya çapında popüler bir kent olmuştur.

Marmara Denizini Karadenize bağlayan aynı zamanda iki kıta arasında sınır oluşturan İstanbul Boğazı her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Bu güzel metropole yolu düşenlerin en çok yapmak istediği şeylerden biri de Boğaz Turudur. İBB’ne bağlı şehir hatlarının gerçekleştirdiği uzun boğaz turu Eminönü’den başlayarak Beşiktaş- Üsküdar- Kanlıca- Sarıyer- Rumeli Kavağı hattında devam ederek Anadolu Kavağı’nda birkaç saat mola vererek daha sonra da geldiği hattın tersi yönünde tekrar Eminönü’nde sona ermektedir. Her gün çift yönlü olarak gerçekleşen uzun boğaz turu gidiş dönüş ve molalarla ortalama 6 saat sürmektedir.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;   İstanbul'da Müzekart Geçen Yerler (2023 Yılı Müze Kart Ücreti)

Uzun Boğaz Turu fiyatlarına https://www.sehirhatlari.istanbul/tr/ucret-tarifeleri/bogaz-turlari-78 adresinden inceleyebilirsiniz.

Boğaz Turu 2022 Ücretleri

Özel Tekne İle İstanbul Boğaz Turu

Boğaz Turu için alternatif bir başka seçenek ise özel teknelerle yapılan boğaz turudur. Bu turlar, özel boğaz turu, günübirlik boğaz turu, gece boğaz turu gibi seçenekleri bulunmaktadır.

İstanbul Boğaz Turu
İstanbul Boğaz Turu

Bu turlar Kabataş ve Beşiktaş sahilinde bulunan özel teknelerle yapılmaktadır. Turların içeriğine kapsamına ve rotasına göre fiyat ve süreler değişmektedir. Ancak ortalama 150 ₺ – 500 ₺ arası fiyatlar istenmektedir.

Klasik Boğaz Turunun yanında bu özel teknelerde arzu ederseniz İstanbul Boğazı’nın enfes manzarası içerisinde  doğum günü, nişan, düğün vb gibi organizasyonalarda düzenleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

 1. 2 yıl önce

  Tur fiyatlarının çok ütopik olduğunu düşünüyordum taa ki bu bilgiler sayesinde en kısa sürede bir boğaz turu gerçekleştireceğim

 2. 2 yıl önce

  Ekonomi durumumuza bakarsak normal bir ulaşım aracının bile bu civar para ödendiğini görebiliriz tur bence çok mantıklı ve güzel bir seçim

 3. 2 yıl önce

  Tur olarak çok makul bir fiyat ulaşım bile pahalı olmusken tür kesinlikle tercih edilmesi gerekiyor 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir