1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

İstanbul’un En İyi Lazer Epilasyon Merkezleri (2023 Yılı)

Lazer Epilasyon
+ - 0

Lazer epilasyon, modern hayatın içerisinde gerek bayanlar ve gerekse de erkekler tarafından son yıllarda uygulanmaktadır. Lazer ışınları vasıtasıyla kıl köklerinin yakılmasıyla vücutta istenmeyen tüylerden kalıcı olarak yok edilme işlemidir. Bu işlem ile, kılların köklerini ya da kökleri besleyen kılcal damarların işlevlerini ortadan kaldırarak kılların dökülmesini ve tekrar çıkmasını önlemektedir.

Tüm dünyada yaklaşık olarak 25 yılı aşkın süredir uygulanmakta olan lazer epilasyon artık günümüzde çeşitli cilt ve kıl yapılarına uygun olarak gerçekleşen türleri mevcuttur.

Bu yazımızda sizlere Lazer Epilasyon nasıl yapılır ? türleri, kimlere yapılır ve bilmeniz gereken tüm yönleriyle anlatırken, İstanbul‘un en iyi lazer epilasyon merkezlerini tanıtacağız.

Yazımızda Neler Var?

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir ?

Lazer Epilasyon, lazer teknolojisi sayesinde, en kısa sürede, en az sancılı ve yan etkisiz bir şekilde vücutta istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulma işlemidir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Epilasyon kullanım alanlarına göre 3 çeşittir. Lazer epilasyon işlemine doğru lazer yöntemi ile başlanmalıdır. Uzman bir doktorun yapacağı analizlerle hangi lazer yönteminin kişilerin cilt ve kıl yapısına uygun olacağına karar vermek zorundadır. Bu değerlendirmeyle birlikte işlemin sonucundaki başarı oranını arttırırken, oluşabilecek riskleri de azatmış olacaktır.

Diode Lazer Epilasyon

Diode Lazer, uygulanma amacı vücuttaki istenmeyen tüylerin azaltılmasına yönelik yürütülen bir lazer yöntemidir. Bu uygulamadaki dalga boyu diğer yöntemlere nispeten daha uzun olması sebebiyle koyu tenlerde dahi uygulanan tedavi süresine göre değişiklikler gösteren başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Pratik ancak bir o kadar da etkili bir yöntem olan Alexandrite Lazer teknik özelliklerinden dolayı yalnızca açık tenlilere uygulanmaktadır.

Koyu tenli insanlarda uygulanması sonucunda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkması ihtimalinden dolayı uygun görülmemektedir. Alexandrite Lazer yüz ve boyun bölgesinde ince tüylerde artış olmasından dolayı açık tenli dahi olsa bu bölgelere uygulanması önerilmemektedir.

Nd Yag Lazer Epilasyon

Bu yöntem koyu ten rengine sahip kişilere uygulanmak üzere geliştirilmiştir. Uygulanma esnasında ağrı çok olmasından dolayı ve diğer iki yönteme göre uygulanacak alan bakımdan kısıtlıdır.

Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli ?

Lazer Epilasyonun etkili olması için kılların köküne kadar uzaması gerekir. Bu sebepten dolayı lazer epilasyondan en az bir ay öncesine kadar kesinlikle ağda, cımbız, iple alma gibi işlemler yapılmamalıdır.

Yine lazer epilasyondan en 1-1,5 ay öncesine kadar bronzlaşma ya da solaryuma gidilmemelidir.

Lazer Epilasyon İçin Ne Gibi Hazırlıklar Yapılmalı ?

İşleme başlamadan önce uygulama yapılacak bölgelerdeki deodorant ve kozmetikler ıslak mendil vasıtasıyla temizlenmelidir. Varsa kıllar tranş makinesi ile kısaltılmalıdır. Daha sonraki seanslarda gelinmeden 3 gün önceden uygulanabilir. Epilasyon işlemi çoğu kez ağrısız olmasına rağmen nadiren de olsa ağrı hisseden kişilere işlemden 1 saat önce lokal anestezi kremi uygulanmalıdır.

Lazer Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır ?

Lazer epilasyon aletinden gelen ışınlar ile cilde uygulanır. 15 mm’lik alana her seferinde tek tek atışlarla taranır. Lazer Epilasyon işlemini yapan uzman ve yaptıran kişi işlem sırasında kesinlikle gözlük takılmalıdır.

Cilde uygulanan ışınlar kılın yapısındaki ve siyah rengi veren melanin ismindeki boya maddesi tarafından tutulur. Tutulan ışık enerjisi, kılda ısı enerjisine dönüşür. Kıl köküne iletilen ısı, milisaniyelik bir sürede kıl kökünü tahrip eder. Bu anda hafif bir iğne batmasına benzer bir his duyulur, kıl köklerinde şişme ve kızarıklık gözlenir.

Bu emareler kılların etkilendiğini gösterir. Epilasyon esnasında cihaz tarafından uygulanan hava ve kontak soğutması sebebiyle cilt korunmuş olur. Bu vesileyle de ağrı ve oluşabilecek olumsuzluklar azaltılmış olur. Soğutma sırasında kızarıklıklar ve ödemler de ortadan kaybolur.

Lazer Epilasyon Sonrası

İşlem bitiminden 15 – 20 dakika boyunca gerekli bölgeye buz ya da hava ile soğutma işlemi cildi rahatlatır. Yine işlem sonrası gerekli bölgeye nemlendirici krem ile cildin kendine gelmesi sağlanır. En önemli noktalardan bir tanesi de işlemden sonraki ilk 24 saat, uygulamaya maruz kalan bölgeler çok sıcak suyla temas edilmemelidir. Epilasyon uygulanan bölgeleri terletecek spor yapılmamalıdır. Uygulama sonrasındaki 15 gün boyunca kesinlikle bronzlaşma ve solaryuma gidilmemelidir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanmalıdır ?

Normalde 6 seansla başarıya ulaşılmaktadır. Ancak yüz bölgesi hormonel sebeplerden ötürü  oluşacak tüylenmelerde ise ortalama 10 seansa kadar uzamakta. Seanslar arası ise vücudun bölgelerinde 2 ay, yüz bölgesinde ise 1 aydır.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur ?

Normal şartlarda 12 yaş üstündeki ve koyu renkteki tüylere sahip herkese uygulanır.  Açık renkli tüyler lazer ışınlarını iyi şekilde ememeyeceği için çok başarılı sonuçlar vermeyecektir. 18 yaş altına yapılsa da çok tavsiye edilen bir durum değildir.

İstanbul Lazer Epilasyon Fiyatları

İstanbul’da lazer epilasyon işlemi için uygulanan fiyatlar merkezlerin bulunduğu lokasyona ve uygulanacak bölgeye göre değişmektedir. Ortalama 2022 yılında uygulanan fiyat Tüm Vücut için lazer epilasyon fiyatı ortalama 3.500 TL civarında. Bölgesel olarak ise yine ortalama 500 TL ile 800 TL arasında değişmektedir.

İstanbul’un En İyi Lazer Epilasyon Merkezleri

Burada size önereceğimiz lazer epilasyon merkezleri listesini hazırlarken tamamen giden kişilerin yorum ve beğenilerine, uzman doktorların akademik kariyerlerine, merkezlerin marka bilinirliklerine göre belirledik.

Buk Beauty

Buk Beauty, İstanbul Vadi İstanbul’da hizmet vermektedir. Buk Beauty, son teknoloji cihazlar ve uzman kadrosu ile hijyenik bir ortamda hizmet alabilirsiniz.

Teknolojik alt yapının her alanda olduğu gibi estetik dünyasında da en önemli faktör olduğu günümüzde, estetik dünyasındaki tüm yenilikleri sizlere ulaştırmakta. Güzellik ve bakım işlemlerinde, invaziv medikal işlemler ve invaziv olmayan medikal işlemlerde FDA onaylı cihaz altyapısı ile her zaman en iyiyi sunmayı hedefleyen bir merkez.

Klinikte  Visia cilt analiz cihazı ile tüm işlemlerden önce detaylı olarak yaptığı cilt analizi doğrultusunda direkt olarak cildin problemlerine, hassasiyetine ve yaşına uygun tedaviler uygulamakta.

Vectra 3D simülasyon cihaz sayesinde ameliyat işlemlerinden önce üç boyutlu simülasyon imkanı da merkezde mevcut üst düzey teknolojilerden biridir.

Adres         : Azerbaycan Caddesi Avangart İstanbul 2A Blok No : 1 Sarıyer-İstanbul
Telefon      : +90 539 462 74 64
Web           : https://www.bukbeauty.com/
Instagram : @bukbeauty

 

 

Yorum Yap